سولوشن و ایج تحت خلاسولوشن و ایج تحت خلأ | سولوشن و ایج سوپر آلیاژها تحت خلأ

سولوشن و ایج تحت خلأ با بالاترین میزان کنترل به وسیله کوره خلأ عملیات حرارتی مبتکران انجام پذیر است. در ادامه به جزئیات این فرآیند دقیق‌تر اشاره شده است.

با توجه به کاربرد گسترده سوپرآلیاژ‌های پایه نیکل در ساخت توربین‌های گازی به علت کارکرد دما بالای مناسب آن‌ها، خواص مکانیکی و مقاومت خزش این نوع سوپر آلیاژها در شرایط کاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از جمله متغیرهای بسیار موثر بر خواص مکانیکی از جمله خواص مونوتونیک و خزشی، سرعت سرد کردن پس از عملیات انحلال است که با بهبود ویژگی‌های رسوبات این آلیاژها، خواص مکانیکی را پس از  انواع عملیات سولوشن و ایج تحت خلأ، به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. عدم کنترل سرعت سرد کردن پس از عملیات انحلال، به عنوان یک عامل مخفی، می‌تواند به طور موثّری خواص خزشی را تحت تاثیر قرار دهد. سرعت سرد کردن با تاثیر بر توزیع رسوبات، چگالی و ابعاد و مورفولوژی آنها می‌تواند کیفیت فازها و در پی آن استحکام دما بالای سوپرآلیاژ و دیگرخواص آن را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

سولوشن و ایج تحت خلا در عملیات حرارتی مبتکران

در کوره‌ی خلأ عملیات حرارتی مبتکران با ایجاد امکان کنترل دقیق سرعت سرد کردن پس از انحلال و نیز امکان دمش گاز آرگون در کوره، عمر خزشی سوپر آلیاژها افزایش یافته و از همین روی عملکرد آن‌ها نیز بهبود می‌یابد. به عنوان مثال در عملیات حرارتی مبتکران انواع سوپرآلیاژهای پایه نیکل مانند بلیدهای اینکونل INC.738 اینکونل INC.718 و انواع سوپر آلیاژهای پایه کبالت مانند پره‌های از جنس سوپر آلیاژ پایه کبالت DIN FSX-414 با سیکل درخواستی خود مشتریان با کنترل دقیق نرخ گرم و سرد کردن و دمای عملیات سولوشن و ایج خلأ تحت عملیات حرارتی قرار می‌گیرند.

نظرات کاربران

[yasr_visitor_votes]
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سولوشن و ایج تحت خلأ | سولوشن و ایج سوپر آلیاژها تحت خلأ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

©2023 – mobtakeran Industrial Group | All rights reserved

[elfsight_click_to_call id="1"]
به مشاوره احتیاج دارید؟
پس از ثبت اطلاعات، مشاوران مجموعه سریعا با شما تماس خواهند گرفت.
برای سهولت در پاسخگویی سوالات، می‌توانید از طریق واتس‌اپ با ما در ارتباط باشید.
0991-646-4675