فولاد vcn  دسته از فولادهای پر استحکام کم آلیاژ هستند (HSLA) که قابل عملیات حرارت پذیری مناسبی دارند. این دسته از فولادها انواع مختلفی دارند که جهت اشنایی با انواع این فولادها و کاربرد آن‌ها می‌توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

فولاد vcn چیست؟

فولاد vcn یا  (Vanadium Carbide Nitride) دسته از فولادهای کم آلیاژ است که نام گذاری این فولادها به این صورت اولین بار توسط شرکت بوهلر انجام گردیده است. این فولادها مقاومت حرارتی بالا و عملیات حرارتی پذیری مناسبی دارند. از همین روی استفاده از این فولادها درکاربردها و ساخت دستگاه ها و قطعاتی که در معرض بار و تنش های شدید هستند مرسوم است. به کارگیری این فولادها در کاربردهای ذکر شده به علت آن است با انجام عملیات حرارتی بر روی این فولاد می‌توان به استحکام کششی و استحکام تنش بالاتر دست یافت. در بخش کاربرد ها که در ادامه به آن می‌پردازیم می‌توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با کاربردهای فولاد vcn  کسب نمایید.

پیش از آن که انواع این فولادها را مورد بررسی قرار دهیم باید گفت که انواع فولاد  VCN می‌تواند شامل عناصر کربن، نیکل، وانادیوم و سیلیسوم در ترکیب شیمایی خود باشند که درصد مختلف هر کدام از این عناصر میتواند منجر به برور خواص متفاوتی در این فولادها شود.

قیمت فولاد vcn

عوامل گوناگونی در قیمت فولاد vcn می‌توانند تاثیر گذار باشند. از جمله این عوامل می‌توان به برند تولید کننده فولاد، گرید، کشور تولید کننده و همچنین سطح مقطع ( گرد، تسمه یا لوله) و سایز اشاره نمود. جهت اعلام قیمت دقیق این فولاد باید تمامی موارد ذکر شده، دقیق و مشخص باشند. در همین راستا جهت اطلاع از قیمت این فولادها می‌توانید فرم استعلام قیمت در برگه قیمت کیلویی فولاد پر نمایید.