درباره گروه صنعتی مبتكران

ایده‌ای که در ابتدا به رویا می‌مانست، امروز واقعیتی بزرگ است و نام “گروه صنعتی مبتکران” مامنی قابل اطمینان برای عاشقان صنعت ایران زمین است.

فولاد مبتکران در اواسط دهه هشتاد توسط موسس گروه، پس از چندین سال فعالیت در بازار سنتی فولاد آن روزها و پی بردن به خلا فضای علمی، و با توجه به تخصص حاصل از تحصیل خود در رشته متالورژی، پایه گذاری شد. گروه صنعتی مبتکران با تاسیس فولاد مبتکران که سنگ بنا و نقطه آغاز صنایع به شمار می‌رود، پایه‌های مستحکم معماری صنعتی خود را بنا نهاد.

از آنجا که تشکیل این شرکت بر مبنای به کارگیری دانش مهندسی بود و بنیان گذاران و گردانندگان آن، دانش آموختگان دانشگاه‌های برتر رشته متالورژی کشور بودند، به جای آنکه به دنبال عرضه فولادهای بی‌کیفیتی که صرفا اسم و رسم برندها را یدک می‌کشند باشند، به دنبال مذاکره با کارخانه‌هایی که توان اجرای فرآیندهای پیشرفته فولادسازی دنیا را  برای تولید فولادهای ابزار با کیفیت داشتند، رفته و نهایتا آن را در کارخانه‌های آلمانی و تایوانی یافتند.

چرا شرکتهای تایوانی‌ و آلمانی‌؟

این دو کشور تضمین لازم برای اجرای فرآیندهای تولید(Production Process)  درخواستی تیم فنی و مهندسی گروه صنعتی مبتکران جهت ساخت فولادهای ابزار را داده و از سوی دیگر ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدی و کنترلی که می‌توانست کلیه مراحل تولید درخواستی را پوشش دهد در اختیار دارند، بنابراین با توجه به رعایت دقیق موارد فوق توسط شرکتهای آلمانی‌ و تایوانی‌، آن‌ها را به عنوان شریک تجاری مطمئن خود انتخاب نمودیم.

چرا عملیات حرارتی مبتکران تاسیس گردید؟

پس از گذشت هشت سال از شروع به کار فولاد مبتکران و با شروع تحریم‌ها از جانب کشورهای پیشرفته صنعتی، شرکت‌های مطرحی که اقدام به فروش فولاد و اجرای عملیات حرارتی در یک مجموعه منسجم می‌نمودند، آرام آرام صنعتگران میهن‌مان را تنها گذاشتند و آن دسته از شرکت‌هایی که باقی مانده بودند به علت نبود دانش کافی نزد گردانندگان‌شان از یک سو و عدم آگاهی از فرآیند تولید فولاد (قالب) ارائه شده به مجری عملیات حرارتی از سوی دیگر، باعث شد آن‌ها نیز رفته رفته از این صنعت جدا شوند.

این امر موجب شد تا قطع شدن زنجیر “تامین کننده فولاد” و “مجری فرآیند سخت کاری” دردی بر دردهای این صنعت اضافه نماید و همین شد که پای درد دل هر صنعتگری که در حوزه فولاد‌های صنعتی فعال بود می‌نشستی، از نبود یک مجموعه واحد و متعهدی که مشکلات پیش آمده برای قالب را به عهده گیرد گلایه می‌کرد.

بنابراین در راستای حل یکی از جدی‌ترین دغدغه صنعتگران، عملیات حرارتی مبتکران به عنوان حلقه کامل کننده این زنجیر تاسیس شد.

چرا گروه صنعتی مبتکران؟

ایده‌ای که در ابتدا به رویا می‌مانست، امروز واقعیتی بزرگ است و نام “گروه صنعتی مبتکران” مامنی قابل اطمینان برای عاشقان صنعت ایران زمین است. چرا که این گروه با عرضه فولادهایی که سرتیفیکیت آن‌ها مطابق با مشخصات واقعی کالا است، توانسته با استناد به گواهینامه مذکور، بالاترین کیفیت عملیات حرارتی را ارائه نموده و با توجه به آگاهی کامل از فرآیند تولید فولاد و در نتیجه مشخص شدن روش عملیات حرارتی کارآمد، بتواند با تکیه بر واحد آموزش و مشاوره خود، مشتریان را در مسیر انتخاب صحیح فولاد و روش عملیات حرارتی مناسب در جهت افزایش بهره وری و بهینه سازی تولید صنعتی یاری‌رساند.

از آنجا که نوآوری و ابتکار بخشی جدایی ناپذیر از نگاه مهندسی ما به صنعت است، با ایجاد واحد تحقیق و توسعه، خود را آماده ساخته تا بتوانیم مانند گذشته در عرضه فولادهای کارآمد و روش‌های نوین عملیات حرارتی خدماتی ماندگار را در صنعت بر جای بگذاریم.

اینگونه شد که گروه مبتکران با استفاده از دانش، تجربه و تخصص بنیانگذاران و کارکنان خود توانست با شعار “تعهد حاصل از دانش” خدمت‌رسانی متعهد برای صنعتگران کشورمان باشد.

تعهد حاصل از دانش”  تنها یک شعار نیست

به دلیل اشراف کامل از فرآیند تولید فولادها و سیکل‌های عملیات حرارتی توانسته‌ایم ضمانت خود را بر اساس بررسی‌های علمی و استقرار سازو کارهای مدیریت ارتباط با مشتری و تعهد خدمت، از یک شعار به یک واقعیت قابل استناد بدل نماییم.

چرا مبتکران شعبات خود را گسترش می‌دهد؟

به علت بالا بودن هزینه‌های حمل و نقل قطعات فولادی، گروه مبتکران بر آن شد تا با تحقیقات و بررسی‌های خود نقاط مهم و استراتژیک تهران و اطراف آن را شناسایی نموده و در حال حاضردر پنج سایت مختلف آماده تحویل محصولات در شعبه درخواستی شما سروران گرامی می‌باشد.

از این روی ما با تشکیل واحد لجستیک جهت عدم اتلاف وقت و هزینه برای ارسال محصولات توانستیم رضایت بالای همراهان خود را جلب نموده و در راستای برداشتن قدمی رو به جلو در حال حاضر قالب‌ها و قطعات در تهران و حومه به طور رایگان دریافت و پس از عملیات حرارتی تحویل می‌گردند.

شرکت های زیرمجموعه

جوایز و افتخارات مجموعه

©2023 – mobtakeran Industrial Group | All rights reserved

[elfsight_click_to_call id="1"]
به مشاوره احتیاج دارید؟
پس از ثبت اطلاعات، مشاوران مجموعه سریعا با شما تماس خواهند گرفت.
برای سهولت در پاسخگویی سوالات، می‌توانید از طریق واتس‌اپ با ما در ارتباط باشید.
0991-646-4675